Piękne meble niskim kosztem

Coraz rzadziej korzystamy z usług stolarskich. Najczęściej, jeśli chcemy wyposażyć mieszkanie w meble, idziemy do sklepu z gotowymi zestawami mebli albo zamawiamy je w salonie meblowym, który produkuje szafy, szafki i półki na masową skalę. Tymczasem korzystając z usług stolarskich możemy zdobyć meble, które zachwycą każdego naszego gościa, będą wyjątkowe, piękne i trwałe.

Jednym sposobem na wyposażenie domu w meble jest zamówienie ich u stolarza. Stolarz albo sam przyjdzie do domu, wymierzy pomieszczenie i na podstawie rozmowy z domownikami opracuje projekt szafek kuchennych, łazienkowych, garderoby, łóżka i innych, albo skorzysta z projektu dostarczonego przez klientów. Dobrze jednak, by sam projekt wykonany był przez architekta czy projektanta wnętrz i aby zamawiający wiedział dokładnie, z jakiego drewna mają być meble, w jakim kolorze, w jakim stylu. Na meble robione od podstaw w zakładzie stolarskim trzeba poczekać. Proces produkcji, który nie jest masowy trwa dłużej, a i cena takich mebli przewyższa te ze znanych sieciówek. Zyskamy jednak nie tylko oryginalne wyposażenie domu, ale także idealnie “dokrojone”. To szczególnie ważne w problematycznych pomieszczeniach, takich jak wąskie, pod skosem, niewymiarowe, za małe, by pomieścić klasyczne meble, albo po prostu, gdy chcemy meble w kolorze, którego nie sposób znaleźć w sklepach lub z egzotycznego, nietypowego drewna.

Dobry stolarz także odnowi stare meble. Jeśli mamy gdzie na strychu komody, stoły, regały albo te, z których korzystamy na co dzień straciły swój pierwotny blask, pracownicy zakładu stolarskiego uzupełnią wszelkie ubytki, oczyszczą meble ze starych lakierów i farb, zabezpieczą drewno przed niszczeniem czy szkodnikami, na nowo pomalują, polakierują, a nawet z mebla, który wygląda jak nowy, zrobią taki, który będzie wyglądał jak zabytek. Warto odnawiać meble, zwłaszcza te z okresu lat 1960-1980, bo na takie panuje obecnie moda. Odnowienie starego fotela kosztuje około 100-200 zł, a kupno takiego samego na aukcji nawet 10 razy tyle.