Projektujemy wymarzoną kuchnię

Niewiele osób stać na to, aby wynająć profesjonalnego projektanta, który specjalnie dla nas zaaranżuje kuchnię w taki sposób, aby spełniała nasze najskrytsze marzenia. Warto więc radzić sobie samemu.Oczywiście nie będzie to zadanie łatwe, jednak po przygotowaniu odpowiedniego planu, wszystko może zostać zrealizowane. Najważniejszą kwestią w przypadku aranżacji tego pomieszczenia są meble kuchenne. Zajmują one bowiem większość miejsca i to na nich będzie skupiona uwaga odwiedzających nas gości. Ich wybór musi więc zostać odpowiednio przemyślany.

Niezwykle ważny jest styl, na który się zdecydujemy. Determinuje on bowiem całą aranżację. Niezwykle popularne w ostatnich czasach stały się rozwiązania tradycyjne, przypominające nieco kuchnię angielską, w której istotny dobór ciepłych, przyjemnych barw. Jeżeli jednak komuś nie pasuje „babcina kuchnia”, może pójść w stronę rozwiązań nowoczesnych, w których istotne są stonowane barwy i wykorzystanie elementów szklanych.

Kolorystyka to kolejna kwestią, którą warto się zająć. W tym miejscu należy uwzględnić wielkość kuchni. W przypadku małych i ciasnych pomieszczeń nie decydujmy się na meble ciemne, ponieważ dodatkowo przytłumimy to małe miejsce. O wiele lepszym rozwiązaniem okażą się barwy jasne, które sprawią, że kuchnia zostaje optycznie powiększona. W przypadku przestrzeni sporych, nasze możliwości wyboru są dużo szersze – możemy decydować się na przykład na grę kontrastów i wybór ciekawych zestawień kolorystycznych.

Nie zapominajmy o dodatkach! To one bowiem decydują o klimacie kuchni. Warto pomyśleć o licznych, świetlnych akcentach, na przykład w postaci jarzeniówek czy chociażby specjalnych listwach LED, które są montowane na półkach bądź pod linią blatu. Bardzo przydatne okażą się również liczne uchwyty na naczynia, miejsce na doniczki czy chociażby specjalnie przygotowane, fantazyjne stojaki na wina. Niezależnie od tego, na co zdecydujemy się w ostateczności, pamiętajmy o tym, aby zachować spójność kompozycyjną.